Zapotrzebowania i zamówienia zewnętrzne

Dlaczego jest ważne

Zapotrzebowania 

Nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem nie polega na manualnym obiegu dokumentów, często związanym z licznymi pomyłkami, błędami. Obecnie konieczne jest ciągłe wsparcie ze strony systemów informatycznych. Szczególną rolę odgrywają tu aplikacje no-code: proste w obsłudze i tworzeniu, intuicyjne. Qalcwise ze swoją aplikacją do zapotrzebowań wychodzi naprzeciw problemom z prawidłowym, bezpiecznym, klarownym funkcjonowaniem firm. 

Jednym z najważniejszych procesów biznesowych w przedsiębiorstwie jest właśnie proces aplikacji zapotrzebowań. Na czym on polega? Aplikacja no-code od Qalcwise służy do składania zapotrzebowania na najróżniejsze artykuły lub usługi w firmie. Uprawnieni użytkownicy po zalogowaniu do właściwej bazy mają dostęp do specjalnego formularza, przez który wnioskują o konkretne towary, usługi. Proces akceptacji przez osoby decyzyjne jest bardzo prosty. Otrzymują oni notyfikacje mailowe z informacją o wpłynięciu nowego zapotrzebowania. Po podjęciu decyzji (pozytywnej lub negatywnej) wnioskujący otrzymuje z postanowieniami przełożonych. Proste, prawda? 

Aplikacja od Qalcwise umożliwia przyspieszenie realizacji zapotrzebowania. Eliminuje przestroje wynikające z ręcznego przepisywania dokumentacji – co zdarzało się tak często w wielu firmach. Daje ona możliwość zbierania i zapisywania ofert. Panuje pełna synchronizacja danych. Nic się nie zgubi, nic się nie zniszczy. Wszystkie wnioski mają jednolitą formę, dzięki czemu nie panuje bałagan ani nie dochodzi do nieporozumień, wynikających z niezrozumienia odpowiedzi, statusu, decyzji. Proces składania zamówienia odbywa się na podstawie zaakceptowanego zapotrzebowania. 

Aplikacja do zamówień od Qalcwise jest docelowo przeznaczona dla Administratorów poszczególnych działu, Działu Zakupów oraz pracowników odpowiedzialnych za zgłaszanie zapotrzebowania. Jej intuicyjność sprawia, że wnioskowanie o towary lub usługi jest bezproblemowe, szybkie. Wersja Enterprise zawiera więcej funkcjonalności, m.in. jest powiązana z aplikacją do obiegu faktur. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Qalcwise! 

Zamówienia 

W każdej firmie pracownicy codziennie dokonują różnych zakupów firmowych, niezbędnych w ich pracy. Składają oni wnioski zatem zapotrzebowania i zamówienia określonych towarów lub usług. Współczesne przedsiębiorstwo nie może pozwolić sobie na przestoje i pomyłki, które – nieuchronnie – zdarzały się nieraz przy manualnym systemie obiegu dokumentów. Jednym z pomysłów na rozwiązanie marazmu w procesach biznesowych jest aplikacja do zamówień od Qalcwise. 

Narzędzie służy do składania zamówień na artykuły lub usługi w firmie – zawsze na podstawie zaakceptowanego (przed decyzyjną osobę) zapotrzebowania. Proces wnioskowania oraz przedstawiania decyzji jest bardzo prosty, intuicyjny. Z aplikacji często korzystają Administratorzy poszczególnych działów oraz Dział Zakupów. 

Zarówno wnioskujący, jak i osoby decyzyjne, informowane są o złożeniu i statusie zamówienia mailowo. Wersja Enterprise ma kilka więcej zaawansowanych funkcjonalności, m.in. jest powiązana z aplikacją do obiegu faktur oraz umożliwia przypisanie budżetu do danego zamówienia (bardzo istotne i pomocne funkcje). 

W naszej aplikacji no-code wnioski o zamówienia nie giną w odmętach papierologii. W odpowiedniej bazie przechowywane są informacje o wszystkich uruchomionych procesach zakupowych. Osoby upoważnione mają realny wgląd w strukturę poniesionych kosztów. Składanie wniosków o zamówienia jest zdalne – uprawnieni wnioskodawcy mogą tego dokonać z każdego zakątka Ziemi. 

Aplikacja do składania zamówień jest bezpośrednio powiązana z – bardzo podobną – aplikacją do zapotrzebowań. Uproszczony proces składania zamówienia i łatwy pogląd do składania wniosków sprawia, że w firmie nie pojawią się żadne pomyłki, niezgodności zakupowe. Nie pomijaj Qalcwise i zapoznaj się z tutejszym Elektronicznym Obiegiem Dokumentów. 

 

Zapotrzebowania i zamówienia zewnętrzne
Wersja 1.0.9 Aktualizacja 2024-02-12 Moduły aplikacji:
Zapotrzebowanie
Zamówienie

Potrzebujesz rozwiązania

budowanego od podstaw?

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Umów się na demo